Old fashioned coca cola

Old fashioned coca cola

Izet Haxhia

“Kjo është një video e vitit 1992 në fushatën elektorale të 22 marsit. Pamje të tilla ka pasur pothuajse në çdo miting të asaj fushate të shpresës për popullin e vuajtur, që shpresonte për një epoke të re, ku të sundonte ligji, demokracia, liria për të gjithe.

Por ky tradhëtari dhe mashtruesi që unë i mbrojta jetën me trupin tim, ashtu i pangrënë, i pafjetur por me idealizëm të pastër, ishte vrasësi i këtyre shpresave. Ishte ky besëprerë dhe armik i shqiptarëve, që na mbushi me urrejtje për vëllezërit tanë që kishin bindje të kundërta politike me ne, që krijoi përçarje krahinore e fetare, që mbushi partinë që e vodhi me dredhitë e intrigat e tij epike, me spiunë të Sigurimit, spiunë të UDB-së serbe dhe hajdute ordinerë.

Këtij spiuni dua ti them se po vjen dita që të ballafaqohem me të përpara drejtësisë, dhe aty përballë meje do ti bëj radiografinë e tij të plotë, të një krimineli, te pabesi e tradhtari frikacak.

Mos u mundo që me anë të kalemshiturve të tu në media të shpifësh e sajosh gënjeshtra që i ke për profesion, sikur unë paskam bërë marrëveshje e pazare me këta narkotrafikantët e perversët që janë në pushtet, ju jeni i njëjti brumë, jeni pjellë e të njëjtit bark te kucedrës sllavo-komuniste.

Ju bëni pazare me njëri-tjetrin, ziheni diten e ndani prenë e grabitur nga shqiptarët natën. Unë në jetën time as nuk kam bërë, as nuk bëj pazare me askënd, edhe po të jem para vdekjes apo sikur gjithë jetën ta mbyll në burg. Po ku keni dinjitet apo karakter ju o minj halesh të kuptoni nga këto gjera. Burgu është për burrat, ndërsa ju e fëlliqni edhe burgun sepse jeni më keq se laviret …” 

 

facebook – a.s/dita

Old fashioned coca cola 65
CASIO G-Shock Baby-G LUMINOX
Old fashioned coca cola 53
Fashion Designer Career and Job Information
Old fashioned coca cola 56
About Fashion Valley - A Shopping Center in San Diego
Old fashioned coca cola 85
Libro - Wikipedia, la enciclopedia libre
Old fashioned coca cola 20
Designer Fashion, Accessories More - Shop Online at
Old fashioned coca cola 58
Fotograf a digital e imagen en la red, dise o gr fico y
Old fashioned coca cola 87
Old fashioned coca cola 93
Old fashioned coca cola 64
Old fashioned coca cola 36
Old fashioned coca cola 2
Old fashioned coca cola 88
Old fashioned coca cola 53
Old fashioned coca cola 79
Old fashioned coca cola 61
Old fashioned coca cola 22